Mithat Sevin Başkanımızı rahmetle anıyoruz

Paylaş

Mithat Sevin Başkanımızı rahmetle anıyoruz

Vefatının birinci yılı dolayısıyla Vakfımız Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin için Memur-Sen Genel Merkezi’nde bir anma programı düzenlendi.

Vakfımız Mütevelli Heyeti Başkanı ve aynı zamanda Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Mithat Sevin’in eşi Ayşe Sevin ve çocukları, Eğitim-Bir-Sen Yönetim Kurulu, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, Mehmet Akif İnan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer, Memur-Sen’e bağlı sendikaların yöneticileri, şube başkanları ve yönetimleri, eğitimciler ve Ehlibeyt Kur’an Kursu talebelerinin katıldığı program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

 

O’nu hizmetleri ve örnek kişiliğiyle daima hatırlayacağız

Genel Başkan Ali Yalçın, programda yaptığı konuşmada, öğretmen, sendikacı, örnek dava adamı, naif kişiliği ile gönülleri fetheden Mithat Sevin’i unutmayacaklarını söyledi. Yalçın, “Cana yakın, çözüm üreten tutumu, örnek, öncü, adanmış kişiliği, fedakâr ve vefakâr tavrı ile imkânlarımızı çoğaltan ağabeyimizin arkasında bıraktığı boşluğu doldurmak kolay değil. Diğer öncülerimiz ve önden gidenlerimiz gibi tertemiz hatıralarından ilham alarak idealleri yolunda yürümeye devam edeceğiz. Hayatını, nerede bir hayır varsa oraya yardımcı olmaya adayan Mithat Sevin Başkanımızın adını, Suriye’de, İdlib’in Kefer Haya bölgesinde hizmete açtığımız bir okulda yaşatma çabamız, bu niyet ve düşüncemizin tezahürüdür. Düne dair vefa unutmamak, bugüne dair vefa birlikte yol almak ve yarına dair vefa ise insanlığın kurtuluşu için dayanışma içinde olarak dava bilinciyle hareket etmektir. Akif İnan’ın ‘Tüm giysileri yırtsak yeridir/ yeter bize vefa elbiseleri’ dediği gibi vefalı bir teşkilat olarak dostlarımızı, kardeşlerimizi, yol arkadaşlarımızı, davamıza hizmet etmiş tüm emektarlarımızı bu vesileyle bir kez daha hayırla yâd ediyorum” dedi.

Mevlana’nın, “Dostlarını daima vefa ile hatırla can. Arayan sen ol, bulan sen. Tanıyan sen ol, kucaklayan yine sen. Kula vefası olmayanın Hakk’a vefası olmaz” sözleriyle konuşmasını sürdüren Yalçın, “Beraber çok yol aldık, aynı sofraları paylaştık, zor günlerimiz oldu ama hiçbir zaman kendisinden incinmedik. Hepimizin ağabeyiydi ve hepimize baba hassasiyetiyle yaklaşırdı. Mithat Ağabey, beraber ter akıttığımız, beraber dertleştiğimiz, hasbihal ettiğimiz, derdi davası ve davası derdi olan biri olarak bizim nazarımızda her zaman hayırla anılacaktır” şeklinde konuştu.

Ali Yalçın, Mithat Sevin’e Allah’tan rahmet; ailesine, dost ve arkadaş çevresine, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen camiasına bir defa daha başsağlığı ve sabır dileyerek sözlerini tamamladı.

Ayşe Sevin: sabır, sükût ve tebessüm O’nun hayat düsturuydu

Mithat Sevin’in eşi Ayşe Sevin ise, dik durmaya çalıştığını ifade ederek, şunları kaydetti: “Mithat Sevin, benim hayatımda çok önemli bir yer kaplıyordu ve onunla 35 yılım geçti. Allah’ın vereceği güçle, ailemin ve yakınlarımın desteğiyle ve en önemlisi onun için bir hayat olan teşkilatın bana vermiş olduğu destekle bunun altından kalkacağıma inanıyorum. Mithat Başkanı ilk tanıdığım zaman bana önerdiği şey, hayat karşısında her zaman sabır, sükût ve tebessüm göstermem gerektiğiydi. Bunların üçünü de çok güzel uygulardı ve bu yüzden şu anda Mithat Sevin olarak anılıyor. Türkiye’de ne kadar çok sevildiğini vefatından sonra daha çok anladım, gördüm. O’nun ile gurur duyuyorum ve eşi olduğum için şükrediyorum. Sizin gibi geniş bir aileyi, evlatlarımı ve vefalı bir teşkilatı bıraktığı için hamdediyorum.”

Program, Emekli Memur-Sen Başkanı Ali Küçükkösen’in okunan hatm-i şeriflerin duasını yapmasıyla sona erdi.

Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2021 20:00
ANKET
Sitemizi beğendiniz mi?