Genel Başkan Ali Yalçın: Vakfımız, İnan’ın Düşünce Dünyasını Toplumun Tamamıyla Buluşturma Noktasında Önemli Bir Rol Oynayacak

Paylaş

Açılışta konuşan Memur-Sen Genel Başkanı ve Mehmet Akif İnan Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Yalçın ise Memur-Sen ailesi olarak önemli bir günde olduklarını belirterek “Tarihimizin ve coğrafyamızın içinde yaşayanları bedeller ödemeye zorladığı bir ülkede yaşıyoruz. Bu müstesna ülkede her türlü zorluğu göğüsleme noktasında kurduğumuz eşsiz medeniyetin en önemli kalesidir vakıflar. Bizim medeniyetimiz aynı zamanda bir vakıf medeniyetidir. Mehmet Akif İnan Vakfı’mızı da bu medeniyetin güzide bir parçası olarak bugün açıyoruz. Memur-Sen olarak son derece mutluyuz” ifadelerini kullandı.
Yalçın, Akif İnan’ın değerlerini ve düşünce dünyasını topluma anlatmayı hedefleyen Vakfın, tıpkı Akif İnan gibi herkese açık olduğunu vurgulayarak “Akif İnan, bir vakur kişilik, yazar münevver mütefekkir, şair ve bir sendikacı olarak bu halkın yedi güzel adam olarak nitelediği kişilerden biri. Akif İnan, ilkeleri bulunan kişiydi. İnsani değerlerin korunması noktasında her türlü aksiyonun içinde yer almıştır. Türkiye’nin insanlığın ve milletin selameti için çalışan herkesle paydaş olmayı önemsemiştir. Kendi hatıralarına uygun faaliyetlerin icra etmek, toplumun eğitim kültür sanat ve emek dünyasına ilişkin faaliyet bütünlüğü içinde bir skala oluşturmak ve katma değer üretmek için vakfımızı açmış bulunuyoruz. Bu mekan Akif İnan’ın, düşünce dünyasını beslediği medeniyet burçlarını toplumun tamamıyla buluşturma noktasında önemli bir işlev görecek” diye konuştu. Yalçın’ın Memur-Sen üyelerine aynı zamanda bir müjdesi vardı. Memur-Sen üyelerinin kullanacağı ve alışverişlerde indirimlerin yapılacağı kartı tanıtan Yalçın, örgütlülüğün gücünü ekonominin her alanına yayılacağını ifade etti. Yalçın, “Bugün aynı zamanda bir çalışmanın daha startını veriyoruz. Mehmet Akif İnan Vakfı, PTT ve Memur-Sen olarak yeni bir projeye imza attık. Üyelerimize emeklilerimize kolaylık sağlayacak, onları alışverişte avantajlı hale getirecek harcarken kazandıracak motif kart projemizin de startını vermiş bulunmaktayız. Bu faaliyetin ortaya çıkmasında emeği olan Ulaştırma bakanımız sayın Ahmet Arslan’a ve PTT Genel Müdürümüz Kenan Bozgeyik’e çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Eklenme Tarihi: 29 Ocak 2018 19:49
ANKET
Sitemizi beğendiniz mi?